مواد لازم:

توت فرنگی خرد شده به مقدار کافی
ژله توت فرنگی 1 بسته (160 گرم)
ماست ساده 550 گرمی
عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری 
پودر ژلاتین 3 قاشق چایخوری 
عسل 2-4 قاشق غذاخوری 

ژله دو رنگ را می‌توانید به شکل‌های مختلفی تهیه کنید. می‌توانید از ژله با طعم‌های مختلفی استفاده کنید و توت‌ها و میوه‌های مختلفی را داخل آن‌ بریزید. در اینجا از ژله توت فرنگی و توت فرنگی خرد شده برای لایه اول استفاده شده است. در لایه دوم هم از ماست، پودر ژلاتین و عسل استفاده شده که می‌توانید آنها را با مواد دیگری هم جایگزین کنید مثلاً موس وانیل یا بستنی وانیلی (به جای ماست)، ورقه ژلاتین (به جای پودر ژلاتین) و شربت آگاو (به جای عسل).تهیه ژله دو رنگ لیوانی خیلی راحت است و زمان کمی هم احتیاج دارد. فقط لازم است در مرحله اول کمی مهندسی کنید و لیوان‌ها را به صورت مایل در یخچال جاسازی کنید که در ادامه یک روش آن را به طور تصویری خواهید دید. البته این روش تزیین ژله را می‌توانید برای ژله‌های مختلف استفاده کنید. ژله را طبق دستور موجود روی بسته بندی آن با آب جوش و سپس آب سرد مخلوط کنید. خوب مایع را هم بزنید تا هیچ اثری از پودر ژله باقی نماند و کاملاً در آب حل شود ژله مایع را داخل لیوان‌ها بریزید و سپس توت فرنگی خرد شده را به آن اضافه کنید. بهتر است این کار را در دو مرحله انجام دهید. ابتدا ۳/۴ ژله را همراه با توت فرنگی‌ها بریزید و ۵–۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید سپس ژله باقی‌مانده را اضافه کنید. این کار باعث می‌شود توت‌فرنگی روی ژله نیاید و درست در وسط آن معلق به نظر برسد. برای این که ژله حالت کج پیدا کند در هر دو مرحله لیوان‌ها را به صورت مایل در یخچال قرار دهید. می‌توانید آنها را داخل یک جعبه یا کاسه بلند بگذارید و به دیواره آن تکیه دهید. یا جعبه را به دیواره یخچال تکیه دهید. ژله مایع را داخل لیوان‌ها بریزید و سپس توت فرنگی خرد شده را به آن اضافه کنید. بهتر است این کار را در دو مرحله انجام دهید. ابتدا ۳/۴ ژله را همراه با توت فرنگی‌ها بریزید و ۵–۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید سپس ژله باقی‌مانده را اضافه کنید. این کار باعث می‌شود توت‌فرنگی روی ژله نیاید و درست در وسط آن معلق به نظر برسد. برای این که ژله حالت کج پیدا کند در هر دو مرحله لیوان‌ها را به صورت مایل در یخچال قرار دهید. می‌توانید آنها را داخل یک جعبه یا کاسه بلند بگذارید و به دیواره آن تکیه دهید. یا جعبه را به دیواره یخچال تکیه دهید.حالانوبت   به تهیه ژله سفید رنگ می‌رسد. پودر ژلاتین را داخل ۱/۴ پیمانه آب سرد بریزید و هم بزنید. وقتی ژلاتین خوب خیس خورد آن را 20–۳۰ ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا در آب حل شود.ماست را با مقدار دلخواه عسل و عصاره وانیل مخلوط کنید. سپس آن را قاشق قاشق به ژلاتین و آب اضافه کنید و هر بار کمی هم بزنید. وقتی همه مواد به خوبی با هم مخلوط شدند آنها را روی لیوان‌های ژله بریزید. حداقل ۳۰ دقیقه لیوان‌ها را در یخچال قرار دهید تا ژله دورنگ آماده سروشود.
زمان ارسال:1396/10/10


ابتدا یک بسته ژله الوئه ورا را با یه لیوان آب جوش حل می کینم. وقتی کاملا خنک شد نصف لیوان شیر را بهش اضافه می کنیم.
نکته : شیر را اگه تو ژله داغ بریزیم شیر دون دون میشه، حتما ژله خنک بشه بعد شیر بریزید.
ژله را داخل قالب ریخته و می گذاریم یخچال تا کاملا ببنده.ژله الوئه ورا وقتی بست یه قسمتایی از قالب رو برش زده و خالی می کنیم. داخل هر قسمت خالی چند تا برش از کیوی می گذاریم.ژله الوئه ورا بدون شیر (یعنی ژله بی رنگ) را درست کرده و قسمتایی که کیوی گذاشته شده را با آن پر می کنیم و میگذاریم تو یخچال تا ببنده.بعدش یه لایه دیگه ژله آلوئه ورا با شیر می ریزیم میگذاریم یخچال تا کمی ببنده و بعد یک لایه ژله سبز رنگ با طعم دلخواه ریخته و قتی کمی بست ، مجددا یک لایه الوئه ورا می ریزیم تا قالب پر بشه.وقتی کاملا ژله ویترینی کیوی بست قالب رو چند ثانیه تو آب گرم میگذاریم و تو ظرف بر می گردونیم.
 نکته:
اسیدی بودن کیوی ممکنه باعث نبستن ژله بشه پس بهتره کیوی اگه سفته رو یکم تو ابجوش و شکر بجوشونین که نرم بشه.ولی من از کیوی های رسیده استفاده کردم که کاملا ژله بست.کیوی ها را به دیواره ی قالب نچسبونین تا از ژله بیرون نزنه.
 نکاتی در مورد بیرون آوردن ژله از قالب 
قالب رو چند ثانیه تو آبجوش بزارین و تکونش بدین و برگرودنین و یا برگردونین و پشت قالب رو سشوار بگیرین.قبل ریختن ژله داخل قالب چندتا نکته رو حتما رعایت کنین.قالب رو آبکشی ویا چرب کنین بیست دقیقه تو فریزر بزارین.ژله کاملا سرد بشه بعد توی قالب بریزین. ژله داغ به قالب میچسبه.همیشه آب داخل هر بسته ژله 1 لیوان آبجوش و نصف لیوان آب سرد بریزین.

 
زمان ارسال:1396/11/16


 

ابتدا سه بسته ژله الوورا رو با سه لیوان اب جوش بن ماری کرده و بعد سه لیوان بستنی ریخته  و حسابی همش بزنید تا کاملا یکدست بشه.بعدش دو بسته و نصفی ژله بلوبری رو با دو و نیم لیوان اب جوش و دو و نیم لیوان اب سرد حل کنید..سپس بصورت لایه لایه و هم اندازه و سری به سری تو قالب ریخته و داخل یخچال گذاشته تا ببندد.

نکته مهم در تهیه ژله مجلسی بلوبری :
لایه اول ژله رو که ریختیم بذارین تا ببنده ولی سفت نشه و بعد لایه دوم رو که خنک شده بریزین روش.اگه لایه ها سفن بشن موقع برگردوندن از هم جدا میشن.
نکته :نصف بسته ژله بلوبری رو که کمتر آب کنید. چون ژله بستنی غلیظ تره و یه خورده مقدارش کمتر از ژله بلوبری شده بود, واسه همین با این کار مقدارشون برابر شد.اون گلای رز روی ژله هم ژله رولی گل رز هست.

 تهیه ژله گل رز رولی :
یک بسته ژله توت فرنگی را با یک لیوان آب جوش و سه قاشق بستنی یخ زده درست کردم و تو سینی بیست در سی که سلفون کشیده شده بریزید.بعد از چهل دقیقه برش هلال مثل موج دریا بزنید و رول کنید.

 
زمان ارسال:1396/11/18